poprzednia strona...

Mata sensoryczna Canpol SENSORY TOYS 68/077

Dostępność: Dużo
Czas realizacji: 2 dni
 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Canpol
 • Cena netto: 171,04 zł 210,38 zł
 • szt.
 • Na pałąkach umieszczono 5 pluszowych i plastikowych zabawek dźwiękowych.
 • Na macie znajduje się lusterko, pozytywka, szeleszczące kółeczka, kontrastowe tasiemki.
 • Mata przeznaczona dla dzieci w wieku 0 m+.
 • Wymiary maty po rozłożeniu 110 cm.
 • Wymiary maty ze złożonymi bokami 80 cm.
 • Wysokość pałąków w miejscu łączenia 57 cm.
 • Maty nie należy prać w pralce. Sposób czyszczenia podany na metce.
 • W razie zabrudzeń czyść ją powierzchniowo, przecierając wilgotną szmatką.
 • BPA free

Kontrastowa mata edukacyjna SENSORY TOYS posiada elementy interaktywne, które zajmą dziecko na długi czas. Mata w kontrastowych kolorach jest idealna dla dziecka już od pierwszych chwil, ponieważ dziecko na początku widzi tylko kontrasty. Mata wypełniona jest warstwą ociepliny, która izoluje malca od chłodnej podłogi. Mata rośnie razem z dzieckiem, może służyć jako kojec, klasyczna mata z zabawkami na pałąkach oraz mata bez pałąków. Wyposażona jest w 5 zabawek: grzechotki, gryzaki, lusterka. Dodatkową atrakcją jest duże odpinane lusterko, które można przypiąć w dowolnym miejscu. Zabawki z pałąków można odpiąć i podać dziecku do zabawy. Mata przeznaczona jest dla dzieci 0 m+.

Do maty pasują inne zabawki z kolekcji SENSORY TOYS np. zawieszka do wózka , którą bez trudu można zamontować na pałąkach.

Zabawkę utrzymuj w czystości. Sposób czyszczenia podany na wszywce. Maty z pozytywką - czyść powierzchniowo, przecierając wilgotną szmatką. Sprawdź jakość zabawki przed użyciem. Zabawkę zużytą, zniszczoną wymień na nową.

Ostrzeżenie! Złóż wszystkie elementy maty ze sobą zanim położysz na niej dziecko. Aby uniknąć ryzyka uduszenia, opakowanie maty przechowuj w miejscu niedostępnym dla dziecka.

Rozwój poprzez zabawę.

Wszystkie produkty z kontrastowej kolekcji Sensory Toys wyposażone są w bardzo ważne elementy wspierające rozwój dziecka już od pierwszych tygodni życia. Nie tylko umilają one czas maluchowi, ale też stymulują prawidłowy rozwój dziecięcych zmysłów oraz ich integrację w jeden spójny, prawidłowo funkcjonujący system. Ich forma i kolorystyka są idealnie dopasowane do aktualnych możliwości poznawczych dziecka.  Kolekcja została zaprojektowana z myślą o niemowlętach i noworodkach do 12 miesiąca życia. Nie bez przyczyny! To właśnie w tym okresie zachodzi najwięcej zmian w rozwoju psychoruchowym dziecka i w tym też okresie, poprzez dostarczanie odpowiednich bodźców, mamy największy wpływ na jego dalszy prawidłowy rozwój.

Czy wiesz, że ćwicząc skupianie uwagi na przedmiocie wpływasz na rozwój inteligencji dziecka? Dowiedz się jakie zmiany w rozwoju wzroku zachodzą na przestrzeni 12. miesięcy od urodzenia.

Zmysł wzroku rozwija się najbardziej intensywnie w pierwszym roku życia dziecka, ale kształtuje się już na początku życia płodowego.

Po porodzie wzrok dziecka nie jest jeszcze w pełni wykształcony. Noworodek nie rozpoznaje jeszcze ostrości, poszczególnych kolorów i głębi, mruży oczy w odpowiedzi na ostre światło. Kilkudniowy maluch rozpoznaje wyraz twarzy rodzica na odległość 30 cm. Świat zewnętrzny dla takiego maluszka jest szary, bez kształtu i barwy, a w dodatku zupełnie nieruchomy. W kolejnych dniach rozwój wzroku następuje jednak bardzo szybko i pod koniec 1. miesiąca życia maluch powinien już skupiać uwagę na światłach i przedmiotach znajdujących się w odległości 20-30 cm od jego twarzy. Możliwe też, ze zaczyna rejestrować ruch, a nawet podejmować (niezdarne jeszcze na tym etapie), próby wodzenia wzrokiem za poruszającym się przedmiotem.

Około 2-3 miesiąca życia dziecko nawiązuje pierwszy kontakt wzrokowy z rodzicem. Nie jest on jednak jeszcze całkiem uświadomiony. W pierwszym półroczu rozwija również takie umiejętności jak: sięganie rączkami w kierunku widzianych obiektów, chwytanie i przyciąganie przedmiotów do ust, sprawne wodzenie wzrokiem za poruszającymi się przedmiotami.

W pierwszych 3. miesiącach życia maluch widzi na odległość 40-60 cm. Dostrzega poszczególne fragmenty twarzy, takie jak usta, oczy, rozpoznaje zmiany w mimice i odpowiada uśmiechem na uśmiech.

Pierwszymi kolorami jakie dostrzega maluch i to już w pierwszych miesiącach życia są: czarny, biały i czerwony. W tej właśnie tonacji niemowlę dostrzega obrazy mniej więcej do ukończenia 3 miesiąca życia

 

Rozwój wzroku w drugim półroczu życia dziecka

Gdy maluch skończy pół roku dostrzega więcej barw, śledzi ruch przedmiotów i rozpoznaje  poszczególne kształty.

Obserwuje otoczenie w pełnym polu widzenia. Lubi także obserwować ruch przedmiotów, wyrzuca zabawki i patrzy w którym miejscu upadną.

W drugim półroczu, szczególnie między 5. i 7. miesiącem życia dziecka intensywnie rozwija się koordynacja oko-ręka w połączeniu z rozwojem motoryki, czyli chwytania i manipulowania przedmiotami w dłoni, potrząsania zabawkami, uderzania nimi. Ruchy nabierają celowości. W tym okresie rozwija się również pamięć wzrokowa. Maluch rozpoznaje to co mu znane (osoby, przedmioty). Zapamiętuje mimikę twarzy. Po ukończeniu 12.miesiąca życia osiąga poziom widzenia dorosłego człowieka.

 

Gdy maluch skończy rok

W drugim roku życia dziecko ćwiczy pamięć wzrokową, zapamiętuje kształty, kolory, elementy otoczenia, miejsca, w których przebywa. Rozróżnia przedmioty i potrafi układać obrazki z elementów w całość.