poprzednia strona...

Łyżeczki innowacyjne I Can 2 szt.

Dostępność: Dużo
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: I CAN
  • Cena netto: 18,29 zł 22,50 zł
  • szt.

Mogę sam! Czy to brzmi znajomo?

Możliwość samodzielnego odkrywania i próbowania własnych sił jest ważną częścią rozwoju umiejętności dzieci. Wynalazca łyżeczki I Can naprawdę podchodzi do tego poważnie! Ta łyżka jest niezbędnikiem każdego Malucha w nauce samodzielnego jedzenia.

Łyżka I Can Multigrip to sprawdzony szwedzki wynalazek z 2013 roku, który ułatwia dziecku samodzielne jedzenie, dzięki doskonałemu dostosowany do małych rączek.

Niska waga i funkcja ergonimicznego uchwytu sprawia, że dziecko może chwytać łyżkę tak, jak chce. Maluch ćwiczy palce zamiast ramienia i umożliwia intuicyjne przejście od jedzenia rękami. Otwór w łyżce zapewnia kontakt między kciukiem a palcem wskazującym w celu zwiększenia stabilności, a jeśli dziecko tego chce, może wsunąć kciuk lub palec wskazujący w otwór łyżki w celu zapewnienia sobie bezpiecznego chwytu.

Eksperci twierdzą, że ważne jest, aby posiłki były pozytywnym doświadczeniem od samego początku. Wiele dzieci chce również pomóc sobie w jedzeniu. Podobnie, jedzenie jest samo w sobie doskonałym sposobem na rozwój umiejętności motorycznych, jedzenie jest dobrą motywacją.

Uchwyt łyżeczki pozwala złapać ją aż na 6 różnych sposobów, dzięki czemu dziecko może chwytać ją w wygodny dla siebie sposób.

  • Chwyt poprzeczny — dziecko trzyma łyżeczkę przekładając dwa place przez otwór.
  • Chwyt "na klucz" — dziecko trzyma łyżeczkę przekładając kciuk przez otwór, natomiast palec wskazujący styka się poza otworem z kciukiem, podtrzymując łyżeczkę i zapewniając większą stabilność podczas jedzenia.
  • Chwyt na kciuk — dziecko przekłada kciuk przez otwór i w ten sposób próbuje nabrać na łyżeczkę jedzenie.
  • Chwyt na pięć palców — dziecko trzyma łyżeczkę wszystkimi palcami, bez przekładania ich przez otwór.
  • Chwyt boczny — dziecko nie przekłada już ani kciuka ani palca wskazującego przez otwór.

Jednak na wysokości otworu te dwa place stykają się ze sobą, dziecko zaczyna precyzyjnie trzymać łyżeczkę.

Jako jedyna na świecie łyżeczka ICAN ma płaski pionowy uchwyt, który unosi się z powierzchni stołu i pozwala dziecku wziąć łyżeczkę "uchwytem pincety", dwoma lub więcej palcami.

Wiele innych łyżeczek zachęca do używania raczej prymitywnego chwytu całą dłonią, rzeczywiście stabilnego, ale nie zachęca to do rozwoju umiejętności motorycznych, a także do nauki jedzenia.

Łyżeczka ICAN zaprojektowana została specjalnie dla dzieci, ćwiczy i rozwija ich zdolności motoryczne, manualne i pomaga w nauce samodzielnego jedzenia, co również jest bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju.

Łyżeczki ICAN nie zawierają szkodliwych substancji - BPA, PVC i ftalanów. Łyżeczkę można myć w zmywarce.